O nás – Risografické štúdio a dielňa Hibernant

O nás

Risografická dielňa Hibernant bola založená s cieľom vytvoriť kreatívny priestor pre priateľov. Dnes slúži ako tvorivý priestor pre mnohých slovenských umelcov.

Som Peter Jánošík a vyštudoval som reštaurovanie papiera knižnej väzby na Škole umeleckého priemyslu v Banskej Štiavnici a grafiku a maľbu na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. Následne som absolvoval stáže vo Valencii a na Akadémii výtvarných umení v Prahe.

Risografické štúdio Hibernant som založil v roku 2017 s cieľom vytvoriť kreatívny priestor pre úzky okruh priateľov. Na tvorbu tohto konceptu ma inšpirovala dielňa Kudlapress, v ktorej som mal možnosť tvoriť práve počas stáže v Prahe.

Od roku 2020 pracujem v dielni spoločne s fotografom Jánom Viazaničkom a štúdio sme tak spoločne otvorili aj spoluprácam s rôznymi vizuálnymi umelcami. Vďaka Viazovi, ako ho familiárne nazývam, sa časť našich edícii prepája so súčasnou slovenskou fotografiou, čo nás teší. Sme radi, keď sa môžeme stať súčasťou vašich umelecko-kreatívnych projektov, preto celý náš proces tvorby a tlače neustále zlepšujeme.